Aktualności - Powiat wielicki

26 czerwca br. w sali gotyckiej na Zamku Żupnym w Wieliczce zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka ds. Społecznych, Urszula Rusecka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce, Tadeusz Luraniec oraz kierownik Wydziału Edukacji UMiG Wieliczka, Tomasz Machnik, wręczyli dyplomy uznania za osiągnięcia w nauce oraz godną postawę najlepszym uczniom i uczennicom szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkoły muzycznej. Podczas uroczystości wyróżnionym uczniom towarzyszyli rodzice oraz dyrektorzy szkół i gimnazjów. Uczniowie szkoły muzycznej przygotowali oprawę artystyczną tego wydarzenia.

W miniony weekend Wiktoria Król uczennica wielickiego gimnazjum wystartowała w prawdopodobnie najciekawszym i jedynym turnieju judo rozgrywanym pod powierzchnią ziemi i jako zawodniczka z miasta , które ma prawdopodobnie najpiękniejszą kopalnie soli na świecie zaprezentowała się wyśmienicie zajmując  miejsce na podium i zdobywając brązowy medal w jednym z najmocniej obsadzonych turnieji Judo w naszym kraju .

W sobotnie i niedzielne popołudnia serdecznie zapraszamy na wielicki rynek do ogródka Cafe KULTURA na relaks pysznej kawie i ciastku,  w miłej, twórczej atmosferze. W najbliższą sobotę 28 czerwca o godzinie 19.30 plenerową wersję spektaklu komediowego „Romantycznie Koniecznie!” zaprezentuje Amatorski Teatr „Sztolnia” . W niedzielę 29 czerwca od godziny 15.00 o dobry nastrój naszych gości zadba natomiast Kapela Mietniowska. Polecamy!

Tym razem w ramach SMAKOWITEGO CZWARTKU spotkaliśmy się w gronie amatorów dobrego, tradycyjnego jedzenia, aby skosztować gołąbków po pawlikowsku z sosem pomidorowym.

28 czerwca serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce na wernisaż wystawy „MOC KOLORU I SIŁA KRESKI”, podczas którego zaprezentowane zostaną niezwykłe prace autorstwa Katarzyny Mol oraz Maggie Piu - Małgorzaty Bieniek-Strączek. Wydarzenie uświetni występ Lila Trio w składzie Liliana Zieniawa – wibrafon, Lukas Muzik - gitara basowa oraz Paweł Śmieciuch – perkusja. Gorąco polecamy !

W sobotę 21 czerwca obchodziliśmy Jubileusz 45-lecia działalności Orkiestry Dętej „Hejnał” z Byszyc. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Matki Bożej Różańcowej w Byszycach, a następnie powitalnym koncertem Orkiestry przy budynku OSP Byszyce. Serdeczne gratulacje na ręce Jubilatów złożyli zaproszenie gości, m.in.: Artur Kozioł, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Agnieszka Szczepaniak, Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce oraz Proboszcz Rektoratu Byszyckiego Ks. Stanisław Kuś. Uroczystości uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Raciborsko”, a ich uwieńczeniem był festyn rodzinny przy OSP Byszyce.Fot. CKiT/ Eva Hajduk

O tym jak zaskakujące i nie do końca prawdziwe mogą być oblicza historii przedstawiane w polskiej i zagranicznej kinematografii będziemy rozmawiać podczas kolejnego spotkania z cyklu Z HISTORIĄ W KADRZE. Serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce 27 czerwca (piątek), godz. 17.00. Wstęp wolny.

Miłośników dobrego jedzenia  w miłym towarzystwie serdecznie zapraszamy na ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie z cyklu SMAKOWITE CZWARTKI. KGW Pawlikowice z przewodniczącą Zdzisławą Mrożek przygotuje gołąbki po pawlikowsku z sosem pomidorowym. 26 czerwca, godz. 17.00, CKiT, wstęp 5 zł.

26.06.2014

Nagrodzeni sportowcy

Wieliczka

Dla wyróżniających się sportowców, którzy w 2013 roku osiągnęli wysokie wyniku sportowe przyznane zostały na grody i wyróżnienia sportowe Gminy Wieliczka.

Kolejny rok akademicki już za nami...Studenci Wielickiego Uniwersytetu Dziecięcego - poziomu I, II i III – w dniu 23. czerwca 2014 r. stanęli wspólnym chórem by na znak Gaudeamus igitur z godnością studenta przyjąć gratulacje i podziękowania za kolejny semestr zaangażowania i gotowości do odkrywania świata. Młodzi badacze, wraz z pełnym honorami, otrzymali dyplomy i Indeksy opatrzone pieczęcią ZALICZAM SEMESTR LETNI 2013/2014. Na ten moment wszyscy pracowali cały semestr...bawiąc się przy tym doskonale.

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana Pawła II w poniedziałek 23 czerwca br. zakończył już trzeci rok swojej działalności. Z tej okazji studenci wzięli udział w uroczystej mszy św. koncelebrowanej przez ks. prałata Jana Kabzińskiego, która odbyła się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach.

23.06.2014

Summer Music Festiwal 2014 !

Wieliczka

W dniach od 5 – 12 lipca br. odbędzie się ósma edycja wielickiego, letniego festiwalu muzycznego SUMMER MUSIC FESTIVAL – WIELICZKA 2014. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wiecemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie Świetlicy Środowiskowej w Sułkowie, które odbędzie się 28 czerwca (sobota) o godz. 16.00. W programie mnóstwo atrakcji: spektakl teatralny dla dzieci, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Sułkowianie” oraz otwarte zajęcia i warsztaty dla najmłodszych.

23.06.2014

gggggg

Wieliczka

Już po raz 6 Mali Bohaterowie z całej Polskich przyjechali do Wieliczki, aby wspólnie ze swoimi rodzinami doświadczać dobrodziejstw spotkania z drugim człowiekiem. Rozmów nie było końca... począwszy od tych specjalistycznych z lekarzami aż po rozmowy pomiędzy sobą, które dają szczególną siłę i moc zrozumienia, przyjaźni i radości.

‘WASABI ARTISTS’, grupa teatralna działająca przy SP2 w Wieliczce, została uhonorowana 2 miejscem w ‘XXV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych I Młodzieżowych HECA 2014’ w Płocku w kategorii młodzieżowej za spektakl – pantomimę muzyczną ‘Szkolne Życie, Czyli Nie Tylko Znój I Rycie’ w reż. Damiana Ziarka. Sukces jest tym większy, że spośród wszystkich nadesłanych z całej Polski zgłoszeń do konkursu (płyta z nagranym spektaklem), rada konkursowa zakwalifikowała do festiwalu 20 najciekawszych spektakli, spośród których, po obejrzeniu na żywo, wybierała laureatów.

W niedzielę 8 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej w Mietniowie odbył się III Festyn rodzinny pod hasłem ,,Powitanie lata”. Głównym celem przedsięwzięcia była integracja środowiska lokalnego i rodzinnego ze szkołą oraz wskazanie aktywnych sposobów atrakcyjnego spędzania czasu wolnego aby budować szczególne więzi pomiędzy dziećmi i ich rodzicami. Organizatorzy festynu: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, Rada rodziców, Stowarzyszenie Lokalna Grupa działania ,,Wielicka Wieś”, Sołectwo Mietniów oraz Koło Gospodyń Wiejskich ,,Iskry Mietniowa’’, przygotowali liczne atrakcje m.in. dmuchany zamek i zjeżdżalnię, ciasta, owocowe desery, gustowne kanapeczki, napoje, kiełbaskę z grilla, loterię fantową, zabawy dla dzieci i rodziców. Można było też pomalować sobie buzię, rozegrać kilka meczy w piłkarzyki, czy postrzelać na bramkę.

Stowarzyszenie Dom Dla Kultury przy współudziale Fundacji „Wygrajmy Siebie” zaprasza na koncert pod tytułem „Powitanie Lata”, który odbędzie się 23 czerwca 2014 r. (wtorek) o godzinie 14:00 w Kampusie Wielickim.

Tradycyjnie już w pierwszym tygodniu wakacji zapraszamy młodzież do wielickiej biblioteki. Tym razem tematem przewodnim będą komiksy, ich tworzenie i wszystko, co z nimi związane. Zapraszamy młodzież 13+ na cztery dni świetnej zabawy!

20.06.2014

su

Wieliczka

...

Miasto i Gmina Wieliczka, Szkoła Podstawowa im. Anny Iskry w Mietniowie zapraszają na XIII MEMORIAŁ IM. BARBARY STRZELECKIEJ, który odbędzie się 24 czerwca we wtorek o godzinie 9:00 na boisku przy Szkole Podstawowej  im. Anny Iskry w Mietniowie.